Яцек Триц: Розумний дім заспокоює пильність

Яцек Триц вже понад 20 років проєктує інтер'єри будинків. Світло в архітектурі він розглядає як основний матеріал своєї роботи. Дивимось, як воно проникає всередину мансарди, яку повністю відремонтувала його майстерня. Причому робить це розумно, оскільки застосовується система домашньої автоматизації.

Цикл інтерв'ю з архітекторами та дизайнерами інтер'єрів здійснюється компанією "Design Alive" у співпраці з компанією VELUX, яка спеціально для індустрії дизайну створила платформу VELUX ArchiTips.

Ремонт мансарди - це велика проблема?

Це залежить від ситуації, але в цьому випадку так і було. Спочатку ми отримали пропозицію відремонтувати та облаштувати ванну кімнату. Зазвичай, ми виконуємо більш складні проєкти. Проте, швидко стало зрозумілим, що так буде і тут. Спочатку з'ясувалося, що ванна кімната - це по суті просторе приміщення для купання. Потім він вирішив, що, можливо, варто зайнятися і вітальнею, і в результаті вийшла нова мансардна кімната. Це був великий виклик, оскільки простір, який ми виявили, був погано продуманий, неадекватно розділений, вікна в мансарді були маленькі і невдало розташовані, а стіни пофарбовані в темні тони. Ми вирішили впорядкувати простір і, перш за все, впустити більше світла


 

Чи були у власника мансарди конкретні очікування?

Так, квартира мала відображати спосіб життя господарів. Високі акустичні характеристики, аудіосистеми для кожної кімнати та рішення для розумного дому, що підвищують зручність та рівень комфорту повсякденного життя.

Вікна також управляються автоматично?

Так, також, і я вважаю, що це одна з найцікавіших можливостей, які пропонують рішення для розумного будинку, за умови, що ми обираємо якісні рішення. Особливо зручно для мансардних вікон, оскільки ми керуємо ними дистанційно з будь-якого місця. Уявіть, що ви залишаєте їх трохи відкритими, коли виходите з дому, тому що прогнозується спекотна погода.

 
 

Мансардна кухня VELUX

та сонячний день, а тим часом насувається гроза. Я можу їх закрити, не виходячи з офісу, або налаштувати так, щоб вони реагували на зміну погоди самостійно, без будь-якого мого втручання. Розумний будинок (Smart home), на мій погляд, чудово підходить для створення певних рутинних завдань, які нас звільняють від роздумів про прості повсякденні справи, дозволяючи приділити увагу чомусь більш важливому. Це заспокоює пильність, але в хорошому сенсі цього слова.


 

Повне інтерв'ю за посиланням: 

Яцек Триц
Випускник факультету архітектури Варшавського політехнічного університету. У 2005 році захистив диплом з ревіталізації постіндустріальної архітектури та її адаптації до освітніх потреб. З 1999 року керує власною дизайн-студією, що спеціалізується на облаштуванні житлових інтер'єрів. Створені ним простори стримані за формою, і в той же час ергономічні та функціональні. Він творчо інтерпретує тренди, гармонійно інтегруючи їх у свої проекти. Є членом Асоціації архітекторів інтер’єру.